Ook dit jaar neemt InclusieAmbassade deel aan het Festival van de Gelijkheid in Gent. Samen met Sociaal.net organiseren we op donderdag 12/12/2024 twee activiteiten:

Bekijk de vlog die ambassadeur voor inclusie Stijn Vandamme maakte over onze bijdrage aan het Festival van de Gelijkheid!
Vertoning 'Trizombie'
Mensen met een beperking zie je weinig of niet op tv. En als ze in beeld komen is het vaak stereotiep. Totdat productiehuis A Team Productions besloot om Trizombie te maken en dit werd vertoond op VTM Go. Het verhaal? Een gevaarlijk virus verandert iedereen in zombies, behalve mensen met het syndroom van Down. Deze unieke tv-reeks is ontsproten uit het brein van illustrator Lectrr en brengt mensen met een handicap anders in beeld dan gewoonlijk.
Lectrr: “Waar acteurs met Down in andere films en reeksen vaak opgevoerd worden als sidekick of omwille van een zekere schattigheidsfactor is dat bij Trizombie zeker niet het geval. In de reeks krijgen ze het volledige podium ter beschikking. Trizombie draait echt helemaal om hen. Ze dragen het programma en mogen ook de duistere kantjes van hun personages laten zien.”
NL gesproken / NL ondertiteling
scenario: Lectrr, Lars Damoiseaux
regisseur: Bob Colaers
cast: Jelle Palmaerts, Gitte Wens, Jason Van Laere, Charlotte van den Bergh, Tineke Van Haute,...
Locatie: Sphinx Cinema Gent (Sint-Michielshelling 3, 9000 Gent).
Datum en tijd: donderdag 12/12/2024 van 13u30 tot 14u45.
Tickets kan je kopen op de website van Festival van de Gelijkheid. De prijs voor een ticket ligt tussen 2.80 en 19 euro.
Als je vragen, opmerkingen of extra ondersteuning nodig hebt om deel te nemen aan deze activiteit, kan je dit melden via een mailtje aan info@inclusieambassade.be
'Ongezien' - panelgesprek over mensen met een beperking op tv.
Mensen met een beperking zie je weinig of niet op tv. En als ze in beeld komen is het vaak stereotiep. Totdat productiehuis A Team Productions besloot om Trizombie te maken en dit werd vertoond op VTM Go. Het verhaal? Een gevaarlijk virus verandert iedereen in zombies, behalve mensen met het syndroom van Down. Deze unieke tv-reeks is ontsproten uit het brein van cartoonist Lectrr en brengt mensen met een handicap anders in beeld dan gewoonlijk.
Voer voor debat over inclusie en beeldvorming met Lectrr, Bob Colaers, Charlotte van de Bergh, Tineke Van Haute, Mira Bryssinck, Pieter Verstraete (disability festival), en Nadia Hanssens (vrt), gemodereerd door Sophie Desimpel. De live-illustraties worden verzorgd door Mounir Eddib.
Locatie: Zaal 'De Blauwe Vogel' in bibliotheek De Krook (Miriam Makebaplein 1, 9000 Gent). Deze locatie is rolstoeltoegankelijk.
Datum en tijd: Donderdag 12/12/2024 van 18u30 - 20u00.
Tickets kan je kopen op de website van Festival van de Gelijkheid. De prijs voor een ticket ligt tussen 2.80 en 19 euro.
Als je vragen, opmerkingen of extra ondersteuning nodig hebt om deel te nemen aan deze activiteit, kan je dit melden via een mailtje aan info@inclusieambassade.be
Liefde kan revoluties veroorzaken.
Dat is de slogan voor de editie van het Festival van de Gelijkheid dit jaar;
"Tijdens deze editie van het festival hebben we ons laten inspireren door het essay Liefde en Revolutie van filosoof Lotte Spreeuwenberg, waarin ze pleit voor meer liefdevolle aandacht: het bewust afleggen van egoïsme en oppervlakkigheid om de ander in diens volledigheid te zien, zonder oordeel of eigenbelang. Het vraagt om luisteren, betrokkenheid en een oprechte interesse in wat mensen beweegt. Liefdevolle aandacht is de kapstok waaraan wij dit jaar ons programma ophangen; we hopen dat jullie na het festivalbezoek met een dikke jas vol liefde naar huis mogen vertrekken."
Het volledige programma van het festival vind je via deze link.